Profilaktyka CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA

Profilaktyka CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA – skorzystaj z bezpłatnej profilaktyki

Samodzielna Publiczna Przychodnia Wiejska Gminy Chojnice zaprasza wszystkich pacjentów zadeklarowanych do lekarza POZ  którzy są w wieku:

35-65 lat

i wcześniej nie chorowali na choroby układu krążenia oraz cukrzycę,
a także nie korzystali z profilaktyki w ciągu ostatnich 5 lat, do skorzystania

Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność w Polsce z tego powodu należy do najwyższych w Europie. Badania pokazują, że ważną rolę w rodzaju chorób układu krążenia stanowią niektóre wzorce zachowań składające się na współczesny styl życia, tzw. czynniki ryzyka. Przyjdź na bezpłatne badania i sprawdź, czy nie jesteś zagrożony.

Kto może wziąć udział w badaniu?

• w tym roku kalendarzowym masz 35-65 lat
  • złożyłeś deklarację wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej,
  • jesteś obciążony czynnikami ryzyka,
  • nie rozpoznano u Ciebie dotychczas żadnej choroby układu krążenia,
  • w okresie ostatnich 5 lat nie korzystałeś ze świadczeń udzielanych w ramach programu profilaktyki CHUK, także u innych świadczeniodawców.

Program ma na celu obniżenie o ok. 20% zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu krążenia poprzez wczesne wykrycie, redukcję występowania oraz natężenia czynników ryzyka. Ponadto, służy zwiększeniu wykrywalności i skuteczności leczenia chorób układu krążenia, zapewnieniu wczesnej identyfikacji osób z podwyższonym ryzykiem wystąpienia chorób krążenia oraz promocji zdrowego stylu życia tj. niepalenia, prawidłowego odżywiania się oraz aktywności fizyczną.

Czynniki ryzyka:

• nadciśnienie tętnicze krwi (wartość RR > 140/90 mmHg),
  • zaburzenia gospodarki lipidowej (podwyższone stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, LDL-cholesterolu, triglicerydów i niskie stężenie DL-cholesterolu),
  • palenie tytoniu,
  • niska aktywność ruchowa,
  • nadwaga i otyłość,
  • upośledzona tolerancja glukozy,
  • wzrost stężenia fibrynogenu,
  • wzrost stężenia kwasu moczowego,
  • nadmierny stres,
  • nieracjonalne odżywianie,
  • wiek,
  • płeć męska,
  • obciążenia genetyczne.

Co nas czeka jeśli zgłosimy się do programu:

• badanie poziomu cholesterolu dobrego i złego, triglicerydów oraz glukozy w surowicy krwi,
  • badanie lekarskie,
  • pomiar ciśnienia krwi,
  • edukacja zdrowotna.

W oparciu o uzyskane na podstawie powyższych badań wyniki, zostaniemy zakwalifikowani do określonej grupy ryzyka wystąpienia choroby i lekarz  określi nam sposób dalszej opieki medycznej.

REJESTRACJA: (52) 39 79 297 oraz w Filiach Silnie, Charzykowych, Ogorzelinach, Lichnowych, Nowej Cerkwi i Swornegaciach.

Autor: Daniel Imianowski
Data publikacji: 27 października 2022
Data aktualizacji: 30 stycznia 2023

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości chętnie na nie odpowiemy.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?